Porozmawiajmy o pszczołach i tradycji.

O nas

Szymon Białoń

Szymon łączy w swoim życiu pasję do pszczół z ciężką pracą zawodową. W wolnym czasie spełnia się jako pisarz, o czym więcej na jego stronie www.szymonbialon.pl

Urodził się 26 listopada 1998 roku w Gorlicach i jest związany z Kobylanką oraz od samych narodzin. Odkąd tylko pamięta angażował się w różne inicjatywy, przede wszystkim kulturalne i religijne. Mocno związany z parafią św. Jana Chrzciciela w Kobylance. Oprócz zamiłowania do pszczół, pisz książki, a wśród nich m.in: „Marzenia małego Stasia”, „Głos wołającego na pustyni” oraz „Zaufaj Panu!”. Należy do Zespołu Ludowego Kobylanie i stara się  krzewić lokalny folklor oraz kulturę.

Przygodę z pszczołami rozpoczął długo przed 2020 rokiem odbywając swoje praktyki u Grzegorza, z którym razem założył Pasiekę Hrabia Wielopolski. To dzięki właśnie tej praktyce dzisiaj  mówi o pasji, jaką są pszczoły i ich hodowla. Prywatnie prowadzi Pasiekę Na Opak. W Pasiece Hrabia Wielopolski służy swoją wiedzą na temat wychowu matek.

Jego pasją są pszczoły środkowoeuropejskie, a mówiąc ściślej Asta – nasza rodzima, krajowej pszczoła, która jest niesłusznie stygmatyzowana a posiada wiele bardzo wartościowych cech użytkowych. Szymon gospodaruje na ulach warszawskich zwykłych i wielkopolskich. 

Grzegorz Janik

Grzegorz uważa, że tylko pasja połączona z pracą pozwala osiągnąć prawdziwy sukces i stawiać przed sobą nowe cele. Z zamiłowania pszczelarz i początkujący winiarz. 

Grzegorz urodził się 6 marca 1993 roku w Gorlicach. Odkąd pamięta, tradycja i kultura mają szczególne miejsce w jego życiu. Zawodowo pracuje jako Specjalista ds. IT o czym więcej na stronie www.janikgrzegorz.pl. Po godzinach spełnia się w pracy z pszczołami. Pierwszy ul, który założył około 2017 roku zapoczątkował Pasiekę Benedicite. Kolejne lata dały mu do zrozumienia, że kluczem do zdrowego trybu życia jest naturalna żywność, a przede wszystkim naturalne miody w oparciu o lokalne pożytki. Wspólnie z Szymonem, postanowił założyć Pasiekę Hrabia Wielopolski, której misją jest promocja naturalnych, lokalnych produktów w oparciu o tradycję i kulturę. 

Grzegorz gospodaruje na ulach wielkopolskich. Od roku właściciel małej winnicy.  Wolne chwile spędza na długich spacerach ze swoimi dwoma psami.  Więcej o pszczołach opowiada podczas podcastu Popszczelony na YouTube.